hlavni foto foto 1 foto 2 foto 3 foto 4

Otázky a odpovědi

Toto pole nevyplňujte:
Dotazovaný kontakt
Vaše jméno a příjmení
Váš email (pro zpětnou odpověď)
Předmět zprávy
Text dotazu
Předmět dotazu: BYVALA SAMOOBSLUHA
12:34 03.10.2012
Otázka:
Dobry den pane starosto, jiz delsi dobu me trapi Vase rozhodnuti jak vyuzit budovu byvale samoobsluhy. Myslim si, ze by jste na zasedani meli prehodnotit vyuziti budovy(byvala samoobsluha)nechat budovu hasicum, nerikam, ze pozarnici nejsou potreba,ale obchod, kdy STARNE POPULACE a CENA POHONNYCH HMOT stale roste by jste jeste jednou meli zvazit a mel by zvitezit zdravy rozum a z budovy opet vytvorit obchod s potravinami. Pan Stefan proste na tuto vesnici dlouhodobe nemuze stacit, nemluve o tom, ze zdrava konkurence by jen teto vesnici prospela. Neni to jen muj nazor, ale nazor vetsiny lidi z vesnice
Odpověď:
Vážený pisateli(pisatelko?), i Vámi zmiňovaný jeden obchod potravin by se v naší obci "neuživil" nebýt dalších činností majitele. Dnes i důchodci dojíždějí na větší nákupy do Penny v Hostinném a cenám těchto řetězců prostě malý obchod konkurovat nemůže. Otvírat tak další obchod v obci je nereálné. Pokud nastane potřeba zajištění obslužnosti obce základními potravinami (v případě ukončení činnosti p. Štefana)bude na toto muset obec reagovat. Hasiči dostali "Jednotu" do užívání s tím, že si zajistí běžnou údržbu nemovitosti a pozemku, bez nároku na odměnu. Navíc zajistí každou první sobotu v měsíci provozování sběrného místa odpadů pro občany, také zdarma. Toto řešení je v současné době pro obec lepší, než aby objekt chátral.
Předmět dotazu: Jednota
16:30 28.10.2012
Otázka:
Vazeny pane starosto,
obchod jste pekne zazdili, je hezke, ze budou mit kde vegetit hasici a ze jednou za mesic neco udelaji pro lidi z obce. Hlavne, ze vam nevadi a je v poradku kdyz ve vesnici jsou tri(mozna 4)hospody, najem 500kc(U Spartana) za mesic a z krasne samky udelate hasicarnu, to se jen tak nevidi!! Jsme snad jedina vesnice, ktere se tohle podarilo!!! Neverim, ze na vesnici staci jeden Stefan jak pisete a ze by lide nechodili nakupovat do samky, vzdyt i v Hostinnem je spousta obchodu vcetne Penny a nevim, ze by jeden z nich krachoval. Najem obchodu by taky mohl byt 500-1000kc mesicne a verim tomu, ze by si ten obchodnik dal taky objekt dokupy vcetne prostranstvi a nechartal by jak pisete, to se vam tady zase neco povedlo!!!Je videt kam smeruji vase zajmy!! Uz se tesime na volby!!!
Odpověď:
Vážený "spoluobčane", Jednota není krásnou samkou už téměř 15 let. Skončila právě z toho důvodu, že se neuživila už tenkrát (to jistě víš) a to nebyl v Hostinném žádný Pennáč. Hasiči tam nebudou jenom vegetit, ale budou zajišťovat sběrné místo odpadů, které od příštího roku musíme, jako Obec stejně zřídit a museli bychom někoho platit. Mimomochodem hasiči nedělají něco jednou za měsíc, dělají pro obec a lidi celý rok a zdarma! Tebe jsem ještě neviděl zapojit se. Srovnáváš Prosečnou s Hostinným, ale kupní sílu v Host. navyšují i občané z Prosečného. Vždyť i vy nakupujete jinde než u Štefanů. Druhý obchod v obci je dnes nesmysl. A nestraš mě volbama Jarčo Holubcová, vše co děláme je pro lidi, aspoň se o to snažíme. Někdo nedělá nic a schovává se za anonymní nepodložené emaily. Možná bys měla občas přijít na veřejné zasedání, aby si byla v obraze.
Předmět dotazu: Kulturní dum
10:17 16.04.2013
Otázka:
Děkuji,Vám pane starosto že jste se začaly zajímat o kulturní dum,je ho škoda....,akce tu chybíí...
Odpověď:
Děkuji Vám za podporu. Ne všichni zastupitelé sdílejí stejný názor.
Předmět dotazu: Poděkování
16:53 17.06.2013
Otázka:
Obec Rudník děkuje obci Prosečné za finanční příspěvek 50 000,- Kč postižené povodní...,moc děkujem
Odpověď:
To nejmenší co můžeme učinit.
Předmět dotazu: Veřejný dotaz
02:37 02.08.2015
Otázka:
Dobrý den pane starosto,
ráda bych se zeptala jestli již nezveřejňujete všechny příspěvky ve vašem okénku, vzhledem k tomu, že již jsou zastaralé? Za druhé jestli plánujete v naší obci chodníky a kanalizaci, které jsou již v ostatních i menších obcích běžné z dotací EU.Doufám, že tento dotaz zveřejníte. Hezký den.
Odpověď:
Dobrý den, příspěvky by se měly zveřejňovat automaticky. A jestliže nejsou aktuální, znamená to, že novější příspěvky nejsou. K chodníkům: V současné době je pro obec zpracovávaná studie proveditelnosti chodníků včetně rozpočtu (včetně odkanalizování). Bohužel nejsme obcí na silnici 1. tř. a tím se značně komplikuje možnost financování ze strukturálních fondů EU.
Předmět dotazu: Skloňování názvu obce
10:04 21.04.2016
Otázka:
Dobrý den ve Vaší obci,
zcela záměrně vynechávám název Vaši obce "Prosečné", neboť nevím jak se tento název skloňuje. Zda mám napsat "Dobrý den v Prosečné", nebo "Dobrý den v Prosečném". Můžete mi prosím napsat jak se Prosečné skloňuje. Vedeme totiž diskuzi zda je někdo z Prosečné nebo zda je z Prosečného.

Děkuji za odpověď a omlouvám se, že zdržuji nedůležitými věcmi.

S pozdravem Ing.Štěpá Vojáček
Trutnov
Odpověď:
Dobrý den pane Vojáčku,
děkuji za Váš dotaz ohledně skloňování, či neskloňování názvu naší obce. Ani samotní "Prosečňáci" nejsou v této otázce jednotní. Jedni zastávají názor, že "Prosečné" je nesklonné, většina však v běžném životě užívá skloňovaný tvar. Obec Prosečné nemá jednoznačný právní výklad svého názvu. Odborná češtinářská veřejnost uvádí k dané otázce následující: "Když se podíváme na některá podstatná jména, hned je nám podle jejich zakončení jasné, že se jejich skloňování nebude řídit běžnými vzory. Tato podstatná jména vypadají spíše jako přídavná jména a podle vzorů pro přídavná jména se také skloňují. Většinou se jedná o podstatná jména, která původně byla přídavnými jmény, ale postupně se stala jmény podstatnými. Některá z nich dokonce do obou slovních druhů patří." Dle tohoto výkladu se názvy obcí jako Deštné, Příkré, ale i Prosečné atd., tedy skloňují podle vzoru mladé pro střední rod. Tvary jednotného čísla se nepoužívají, protože se jedná o názvy vždy jedné obce.
Správně bychom tedy měli název naší obce skloňovat. Jedeme na výlet do Prosečného. Bydlí v Prosečném. Krkonoše se svažují k Prosečnému. ...
Jestli však toto přesvědčí zastánce nesklonnosti Prosečné, zůstává nadále otázkou.

Přeji Vám příjemný den, Jiří Bachtík, starosta
Předmět dotazu: Kulturní dům
13:02 12.12.2017
Otázka:
Ahoj Jirko,
na kdy se plánuje nějaký ples/kulturní akce v nově zrekonstruovaném kulturním domě? Moc pěkně se Vám ho podařilo zrekonstruovat, za což Vám patří velký dík a už se těším, až se tam budu moci po dlouhých letech opět potkat s Prosečňáky
Odpověď:
Ahoj Láďo, v tuto chvíli čekáme na kolaudaci objektu. O následných akcích budeme včas informovat i cestou sms infokanálu.
Jirka B.
Předmět dotazu: Dotaz
08:27 14.03.2018
Otázka:
Tazatel Petr Geisler neuvedl zpětný kontakt
Odpověď:
ZPRÁVA pro Petr Geisler neuvedl jste zpětný kontakt. Informaci nelze zveřejnit.
Předmět dotazu: Hřiště
19:32 22.05.2018
Otázka:
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli by nebylo možné aby po zkonceni školky bylo přístupné hřiště pro děti které ještě do školky nechodí. Setkala sem se s tím v jiných obcích a myslím že to je hezký nápad, kor když zde není kam s dětmi jít....děkuji za odpověď.
Odpověď:
Dobrý den, proberu to s ředitelkou MŠ, ale pro bezpečnost dětí navštěvujících MŠ není zrovna vhodné veřejně zpřístupnit hřiště. Nikdy nevíte co tam kdo zanechá ať už neúmyslně či cíleně. Ale zvážíme to.